Drzwi Prysznicowe

Wysokiej jakości drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika

Producentem drzwi prysznicowych w naszej ofercie jest polska firma Glassberg. Firma ta istnieje na polskim i europejskim rynku od 2004 roku. Ta polska fabryka kabin prysznicowych wykonuje swoje produkty pod nadzorem i na licencji Swiss-Liniger. Obowiązujące w niej bardzo wysokie normy jakościowe przekładają się na najwyższą jakość produkowanych drzwi prysznicowych. Nasze drzwi prysznicowe od tego producenta to gwarancja solidnej i przemyślanej konstrukcji.

Drzwi prysznicowe z polskiego szkła

Wszystkie nasze drzwi prysznicowe produkowane są ze szkła niehartowanego, zakupionego w polskich hutach szkła. Jest ono poddawane wstępnej obróbce, poprzez cięcie odpowiednich rozmiarów z użyciem cyfrowych ploterów. Szkło do drzwi prysznicowych jest następnie poddawane szlifowaniu i polerowaniu. Potem trafia do pieca hutniczego. Zostaje tam poddane obróbce cieplnej. W tym momencie następuje hartowanie drzwi prysznicowych.

Drzwi prysznicowe – rozmiary

Wszystkie drzwi prysznicowe Glassberg produkuje w standardowej wysokości 195 cm. Jako producent oferuje bogaty pakiet szerokości drzwi. Oferta ta jest niespotykana na tle innych sklepów internetowych. Standardowa grubość szkła hartowanego użytego do produkcji drzwi prysznicowych to 8 mm. Szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym dla użytkownika.

Drzwi prysznicowe – rodzaje

Ze względu na konstrukcję drzwi prysznicowych dzielimy je na trzy podstawowe rodzaje:

  • drzwi prysznicowe przesuwne (inna nazwa: drzwi prysznicowe suwane),
  • drzwi prysznicowe uchylne (inna nazwa: drzwi prysznicowe wahadłowe),
  • drzwi prysznicowe składane (inna nazwa: drzwi prysznicowe harmonijkowe).

Gdzie sprawdzą się drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika?

W niektórych łazienkach już na samym początku przewiduje się miejsce, w którym ma znaleźć się docelowo natrysk. Może to być np. przeznaczona do tego celu wnęka. Nie trzeba wówczas kupować standardowej – kwadratowej lub półokrągłej kabiny. Jednak i tak należy zadbać o odpowiednią przesłonę. W tej roli świetnie sprawdzają się nasze drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika. Dzięki nim woda nie będzie zachlapywała podłogi w łazience.

Drzwi do kabiny prysznicowej ze szkła hartowanego – dlaczego to doskonały wybór?

Przy wyborze drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika trzeba mieć na uwadze materiał, z którego są wykonane. W naszym sklepie internetowym oferujemy drzwi wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu można mieć pewność, że szyba nie pęknie podczas użytkowania. Warto stawiać na szkło hartowane, bo jest to materiał odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Czym cechują się uchylne drzwi do kabiny prysznicowej?

Sposób otwierania i zamykania drzwi ma kluczowe znaczenie podczas wyboru drzwi do kabiny prysznicowej. Możliwości jest w tym przypadku kilka. Największą popularnością niezmiennie od wielu lat cieszą się drzwi uchylne. Zazwyczaj wyposażone są w zawiasy tylko z jednej strony. Są bardzo proste pod względem konstrukcyjnym i raczej się nie psują. Jednak po otworzeniu zajmują sporo przestrzeni. Są dobrym wyborem do nieco większych pomieszczeń.

Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej – charakterystyka

Kolejną propozycją są przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika. W przeciwieństwie do drzwi uchylnych nie zajmują one miejsca poza kabiną. Są nieocenione w przypadku małych łazienek w blokach. Czy mają jakieś wady? Mogą być nieco skomplikowane w montażu, bo wymaga on sporej precyzji działania.

Zalety składanych drzwi prysznicowych

Do wyboru są poza tym składane drzwi do kabin prysznicowych. Spotkać się z nimi można dość rzadko, a szkoda. Zapewniają szerokie, wygodne wejście do kabiny, a jednocześnie wcale nie zajmują wiele miejsca. Ich największym minusem jest skomplikowana budowa. Ich intensywne użytkowanie prowadzić może do awarii całej konstrukcji.

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika warto wybrać?

Spore znaczenie ma nie tylko konstrukcja drzwi do kabiny prysznicowej, ale i rodzaj szkła, z którego są wykonane. Prym wiedzie tutaj oczywiście szkło transparentne. Optycznie powiększa przestrzeń i prezentuje się zawsze bardzo elegancko. Takie drzwi chronią pomieszczenie przed zalaniem, a przy tym pasują do różnego rodzaju aranżacji. Niestety na przezroczystym, gładkim szkle widoczne są często zacieki i osady z kamienia. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie drzwi prysznicowych. Osoby, które nie przepadają za klasycznym szkłem, zdecydować się mogą na szkło, które zapewnia nieco większą prywatność, np. na szkło grafitowe. Lekko przyciemnione drzwi prezentują się bardzo efektownie. Pasują przede wszystkim do aranżacji nowoczesnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl